English
دوشنبه، ۷ فروردین ۱۳۹۶, ۰۷:۱۵
 
به شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

خدمات بهبود کسب و کار

راهکارهای بهبود کسب و کار

این بخش از فعالیت شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان قادر به ارایه خدمات جامعی در زمینه کسب و کارهای مختلف اعم از بهبود در زمینه مالی و سازمانی می‎باشد که با استفاده از خدمات مشاوره ای توسط متخصصان در این زمینه، به مشتریان خود کمک می کند تا کسب و کار خود را بهبود دهند.

شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان از مدل 3D به منظور ارایه خدمات خود در هر یک از زمینه های مربوط به ارایه راهکارهای بهبود کسب و کار استفاده می کند.

مدل 3D عبارتست از: Discover(کشف علت)، Design (طراحی راهکار) و Deliver(ارایه راهکار)


business solution

مشاوره مالی و سازمانی: مشاوران مالی و سازمانی بعد از کسب شناخت اولیه از کسب و کار مورد نظر، به کشف علل و آسیب شناسی آن می‌پردازند. از جمله این موارد، بررسی ساختار سازمانی، شرح شغل ها، بررسی صورتهای مالی و موارد دیگر در شرکت می باشد. سپس با توجه به نوع کسب و کار و صنعتی که شرکت در آن مشغول به فعالیت است به طراحی راهکار و اجرایی کردن آن در شرکت می پردازند. این کار ممکن است تنها با ارایه خدمات مشاوره اولیه پایان پذیرد و شرکت با دریافت راهکارها به بهبود وضعیت خود بپردازد و یا ممکن است از نیروهای خود به منظور اجرایی کردن راهکارها و از مشاوره شرکت تامین سرمایه به عنوان راهنما در طی دوران اجرایی کردن راهکارها استفاده نماید.


تحلیل کسب و کار: شرکت با تحلیل کسب و کار و آسیب شناسی و شناخت مشکلات کسب و کار به طراحی راهکار و ارایه و اجرای آن در شرکت ‎ها می پردازد. در این خدمت شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان با توجه به شناخت و دانش از صنایع و کسب و کارهای مختلف اقدام به ارایه گزارش های تحلیلی در سطح شرکت، صنعت و اقتصاد می‎کند و با بررسی موقعیت شرکت اقدام به طراحی راهکار و اجرای آن به منظور ایجاد مزیت رقابتی در برابر سایر رقبا می نماید. همچنین شرکت تامین سرمایه می تواند برای شرکت های متقاضی، برنامه کسب و کار و طرح توجیهی فنی، اقتصادی و مالی را تهیه نماید.


تحلیل وضعیت مالی: شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان با بررسی سیستم اطلاعات حسابداری، گزارشات حسابرسی مستقل و حسابرسی داخلی، صورتهای مالی و گزارش های مالی شرکت‎ها اقدام به آسیب شناسی و کشف علل و مشکلات در وضعیت مالی شرکت ها می نماید. سپس با توجه به نوع شرکت و صنعتی که شرکت در آن فعالیت می نماید اقدام به طراحی راهکار و ارایه اجرای آن می نماید.


بودجه ریزی و راهکارهای کاهش هزینه: بسته به نوع تقاضا و فعالیت شرکت های مراجعه کننده به شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان و بررسی شرکت توسط کارشناسان تامین سرمایه، اقدام به بررسی نیاز  شرکت به نوع بودجه و یا سایر خدمات مالی مربوطه می نماید. شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان قادر به تهیه بودجه بندی جامع از جمله بودجه نقدی، بودجه عملیاتی و ... می باشد. همچنین شرکت با بررسی سیستم های هزینه یابی شرکت‎ها و آسیب شناسی آن قادر به ارایه و اجرای راهکار مناسب برای بهبود این مهم و نیز ارایه راهکارهایی به منظور کاهش هزینه های شرکت، می‌باشد. از جمله خدمات در این زمینه می توان اجرای سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت، هزینه یابی بر مبنای بودجه بندی و موارد دیگر می باشد.


مشاوره مالیاتی: از آنجا که بیشترین مشکل شرکت ها در هر صنعتی مشکلات مالیاتی و مراوده با سازمان امور مالیاتی می باشد، از این رو شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان با ارایه خدمات مشاوره مالیاتی قادر است مشکلات مالیاتی شرکت را برای مشتریان خود را شناسایی و با ارایه راهکارهایی در این زمینه مسایل در این مورد را مرتفع نماید.

 

مدیریت ریسک: شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان به منظور ارایه بهترین خدمات در این زمینه به بررسی انواع ریسک هایی که شرکت با آن روبرو است می پردازد. همچنین با ارایه راهکارهایی در این زمینه به بهبود این مهم کمک می کند. همچنین نسبت به افشا و گزارشگری ریسک در گزارش های مالی شرکت نیز آماده ارایه خدمات می باشد.

 

اصلاح ساختار سازمانی: بعد از آسیب شناسی شرکت ها و بررسی مسایل استراتژیک و برنامه راهبردی شرکت، تامین سرمایه لوتوس پارسیان اقدام به ارایه راهکارها و پیشنهادهایی به منظور اصلاح ساختار سازمانی برای مشتریان خود می نماید. بررسی نسبت های عملکرد و بهره وری شرکت با دوره های گذشته و نیز بررسی عملکرد مدیران و تاثیر آن بر عملیات شرکت از جمله فعالیت هایی است که در این زمینه انجام می‎شود. همچنین سایر بخش های شرکت از جمله فروش و بازاریابی، توسعه محصول، ارتباط با مشتریان، سهامداران و سایر موارد نیز به منظور آسیب شناسی شرکت بررسی می‌گردد.


اصلاح ساختار مالی: قلب اصلی یک شرکت بخش مالی و نتیجه و گزارشات مالی آن است. زیرا کلیه تصمیمات آتی شرکت با استفاده از نتایج به دست آمده از این گزارشات و وضعیت مالی شرکت اتخاذ می گردد. با آسیب شناسی وضعیت مالی شرکت‌ها، شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان اقدام به پیشنهادها و راهکارها و نیز اجرایی کردن این راهکارها می نماید. از جمله اقداماتی که به منظور آسیب شناسی ساختار مالی شرکت ها می تواند انجام گیرد بررسی نسبت های مالی از جمله نسبت‌های جاری، کارایی‌، سودآوری و اهرمی و بررسی مدل‎های ورشکستگی در مورد شرکت است.


ادغام و تملیک: با توجه به روند خصوصی سازی و حضور مؤثرتر شرکت های خصوصی در فضای کسب و کار ایران، نیاز به بررسی های حرفه ای در تصمیمات استراتژیک شرکت بیش از پیش احساس می گردد. معاملات تملیک یکی از تصمیمات استراتژیک است که بنگاه های اقتصادی برای اهداف مختلفی همچون توسعه بازار و محصول، توسعه عمودی و افقی، حذف رقبا و ... به آن اقدام می‏ ورزند. خدمات مشاوره‎ای ادغام و تملیک علاوه بر ارزیابی و سنجش ارزش افزوده ناشی از این معاملات، شرکت‏ ها را در تمامی فرایند تا بسته شدن معامله راهنمایی می‏‌نمایند.


پذیرش شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی: از جمله خدماتی که شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان بعد از آسیب شناسی شرکت ها ارایه می دهد، ارایه راهکاری مبنی بر پذیرش شرکت ها در بورس ها و عرضه اوراق بهادار و یا کالای خود در بورس مربوطه می باشد. شرکت آماده ارایه خدمات مشاوره پذیرش برای شرکت‌ها می باشد.با توجه به خدمات ابتدایی که توسط شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان معرفی گردید که شرکت قادر به ارایه آن می‎باشد، اصلاح ساختار سازمانی، اصلاح ساختار مالی و ادغام و تملیک و پذیرش در بورس‌ها از جمله راهکارهایی است که به شرکت ها به منظور بهبود کسب و کار داده می شود.

شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان با تکنیک شکوفه نیلوفر آبی و مدل 3D آماده ارایه خدمات به مشتریان می باشد. 

 

خلاصه فعالیت‎های قابل ارایه در هر حوزه

حوزه

شرح

مشاوره مالی​ و سازمانی

1- شناخت کسب و کار و بررسی وضعیت سازمان از بعد راهبردی و مالی(بررسی ساختار سازمانی، شرح شغل‎ها، صورتهای مالی، بودجه و سایر برنامه‎های کسب و کار تهیه شده توسط شرکت)

2- طراحی و ارایه راهکار به منظور بهبود کسب و کار

3- اجرای فرایند توسط شرکت تامین سرمایه و یا ارایه مشاوره به کارکنان شرکت مربوطه به منظور اجرای فرایند(تهیه برنامه کسب و کار و طرح توجیهی اقتصادی، فنی و مالی در صورت نیاز)

تحلیل کسب و کار

1- آسیب شناسی و شناخت مشکلات کسب و کار(مشکلات ناشی از ساختار سازمانی، برنامه راهبردی سازمانی و فناوری اطلاعات، فرایند تولید، بازاریابی و فروش، ارایه گزارش در سطح شرکت، صنعت و اقتصاد در حوزه فعالیت مشتری)

2- طراحی راهکار

3- اجرای راهکار توسط شرکت تامین سرمایه و یا ارایه مشاوره به منظور اجرای فرایند

تحلیل وضعیت مالی

1- آسیب شناسی مالی کسب و کار(بررسی صورت‏های مالی، گزارشات حسابرس، بودجه، گزارشات مالی تولید و فروش و .... و ارایه گزارش در سطح شرکت، صنعت و اقتصاد در حوزه فعالیت مشتری و بررسی وضعیت شرکت در برابر سایر رقبا)

2- طراحی راهکار

3- اجرای راهکار توسط شرکت تامین سرمایه و یا ارایه مشاوره به منظور اجرای فرایند

بودجه ریزی و راهکارهای کاهش هزینه

1- بررسی وضعیت و نیاز سنجی شرکت به نوع بودجه و سایر خدمات مالی(بودجه بندی جامع از جمله بودجه نقدی، بودجه عملیاتی و غیره، پیاده سازی سیستم های هزینه یابی از جمله سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت، هزینه یابی بر مبنای بودجه بندی و غیره، بررسی هزینه ها و بهای تمام شده تولید شرکت ها بسته به نوع صنعتی که شرکت در آن فعالیت می کند)

2- طراحی راهکار به منظور پیاده سازی سیستم های هزینه یابی به منظور کاهش هزینه و نیز ارایه نوع بودجه بندی

3- اجرای راهکار توسط شرکت تامین سرمایه و یا ارایه مشاوره به منظور اجرای فرایند

مشاوره مالیاتی

1- بررسی وضعیت مالیاتی شرکت

2- طراحی راهکار

3- اجرای راهکار توسط شرکت تامین سرمایه و ارایه خدمات از جمله پیگیری نتایج جلسات مالیاتی، نوشتن لوایح و ارایه خدمات ویژه بسته به تقاضای مشتری

مدیریت ریسک

1- بررسی و آسیب شناسی شرکت و موقعیت آن در فضای رقابتی موجود و شناسایی ریسک های پیش رو(تحلیل ریسک‏هایی که شرکت با آن روبرو است با توجه به برنامه راهبردی شرکت، گزارشگری و افشای ریسک‎های شرکت، ارتباط با کمیته ریسک در صورت وجود و یا کمک به شرکت در ایجاد کمیته ریسک و بررسی‌های لازم در شرکت)

2- ارایه راهکار به منظور کاهش ریسک و بهبود کسب و کار

3- اجرای راهکار توسط شرکت تامین سرمایه و یا ارایه مشاوره به منظور اجرای فرایند

اصلاح ساختار سازمانی

1- آسیب شناسی شرکت‎ها و بررسی مسایل و برنامه های راهبردی شرکت(بررسی نسبت های عملکرد و بهره وری شرکت و مقایسه آن با دوره های گذشته، بررسی عملکرد مدیران در قالب نسبت های عملکرد مدیران و تاثیر آن بر عملیات شرکت، بررسی وضعیت فروش و بازاریابی شرکت با توجه به تعداد مشتریان و سایر موارد، بررسی خدمات شرکت در ارتباط با مشتریان، سهامداران وغیره)

2- ارایه راهکارهای لازم و در صورت لزوم پیشنهاد اصلاح ساختار سازمانی

3- اجرای راهکار اصلاح ساختار سازمانی توسط شرکت تامین سرمایه و یا ارایه مشاوره به منظور اجرای فرایند

اصلاح ساختار مالی

1- بررسی گزارشات و وضعیت مالی شرکت(بررسی ترازهای شرکت و صورتهای مالی، گزارشات حسابرسی، بودجه مالی و جامع شرکت، بررسی نسبت های مالی از جمله نسبت های جاری، کارایی، سودآوری و اهرمی)

2- ارایه راهکارهای لازم و در صورت لزوم پیشنهاد اصلاح ساختار مالی کسب و کار

3- اجرای راهکار اصلاح ساختار مالی توسط شرکت تامین سرمایه و یا ارایه مشاوره به منظور اجرای فرایند

ادغام و تملیک

1- بررسی وضعیت شرکت  در قالب فعالیت هایی که در مراحل قبل توضیح داده شد.

2- ارایه راهکار به منظور رسیدن به اهدافی مانند توسعه بازار و محصول، توسعه عمودی و افقی، حذف رقبا و ..... و ایجاد ارزش افزوده برای کسب و کار

3- اجرای فرایند ادغام و تملیک توسط شرکت تامین سرمایه

پذیرش در بورس‎ها

1- بررسی وضعیت شرکت در قالب فعالیت‌هایی که در مراحل قبل توضیح داده شد.

2- ارایه راهکار به منظور پذیرش در بورس یا فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی

3- اجرای فرایندپذیرش و درج نماد در تابلو بورس یا فرابور و یا بورس کالا و بورس انرژی توسط شرکت تامین سرمایه

info@parsianlotusib.ir
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان می‌باشد.